Kaizen Eğitimi

Kaizen Eğitimi

Tarih: 9-10 Şubat 2021
Süre: 4 Saat
Eğitim Saatleri: 20.30-22.30
Yer: Online
Bireysel Katılım Bedeli: 200 TL

*Sertifika verilecek olup 3 ay boyunca katıldığınız eğitimi online olarak tekrar izleyebilirsiniz.

* Kredi Kartı ile ödeme ve taksit imkanı

Kaizen Eğitimi ve Problem Çözme Teknikleri Eğitiminin Amacı

Rekabetin acımasız etkisinin günden güne daha çok hissedildiği iş dünyasında sorunları hızlı ve doğru çözmek ve doğru karar verme becerileri, yönetim ve liderlik açısından Kaizen Eğitimi son derece önemlidir. Problem çözmek için doğru karar verme yeteneğini iyileştiren, birden çok teknik / yöntem bulunmaktadır. Problem türüne en uygun yöntemleri seçmek ve ekibin bu konudaki yetkinliğini geliştirmek en önemli unsurdur.

Kaizen Eğitimin amacı, orta ve alt düzey yöneticilerde ve teknik personelde analitik düşünme yetkinliğini geliştirmek, sorun tartışmaktan çok çözüm konuşabilen ekipler oluşturabilmektir.

Kaizen Tekniği uygulaması ile ilgili detaylı bilgiye https://www.donusumdanismanlik.com/kaizen-nedir-10-adim-uygulama-teknigi/ linkindeki detaylı makalemize göz atabilirsiniz.

Kaizen Eğitimin ana kavramları:

Problemin Tanımlanması (Pareto analizi)                                                                          

En önemli ve ilk adım problemin ne olduğunu doğru tanımlayabilmektir. Herkesin anlayabileceği netlikte tanımlama araçlarının başında Pareto analizi gelmektedir.

Kök Neden Analizi (5 Neden analizi-Balık kılçığı tekniği)

Problemin tanımı yapıldıktan sonra sıra problemi oluşturan nedenleri bulmaya gelir. Kök Neden Analizi çalışmasında ortaya çıkan sonuçlar problemin belirtileri değil kök nedenleri olmalıdır. Kök neden bulmadan çözüme ulaşırsak sonuç başarısızlık ve problemin tekrar hortlaması olacaktır.

İyileştirme Fikirlerinin Üretilmesi (Beyin Fırtınası)

En iyi çözümler tüm beyinlerin ortak çalışmasından çıkar! Bu aşamada kullanabileceğimiz önemli problem çözme tekniği beyin fırtınasıdır. Birden çok problem çözme fikri ortaya çıktıktan sonra iyileştirme fikirlerinden; olası etkisi, uygulanabilirliği, riskleri sistematik olarak değerlendirilerek maksimum fayda minimum maliyet ve riske sahip olanı seçilir.

Çözümlerin Uygulanması ve Hedef Sonuç Kontrolü

Aksiyonların devreye alınmasının akabinde elde edilen sonuçların doğruluğu ekip ile değerlendirilir.

Standartlaştırma ve yaygınlaştırma

En son ve en önemli adım problemin tekrarlaması önleyecek görsel standartların tariflenmesidir. Aksi takdirde yapılan iyileştirmeler bir süre içinde etkinliğini kaybedecektir. Devamında standart uygulamalar işletmenin tümüne yayılır.

Raporlama ve sunum

En az problemi çözmek kadar, sunmak ve bunun standart formatta ortak arşiv haline getirilmesi de önemlidir. Yaygın olarak kullanılan kaizen sunum formatları hangi durumlarda ve nasıl kullanılırlar, raporlama yöntemleri nelerdir?

Kaizen Eğitimi İçeriği

 • Kaizen nedir?
 • Kaizen çeşitleri:
 • Önce sonra kaizen
 • Kobetsu kaizen
 • Kaikaku kaizen
 • 10 adım kaizen raporlama tekniği
 • 5 Niçin tekniği
 • Pareto analizi
 • Balık kılçığı
 • Beyin fırtınası

Kaizen Eğitimi Katılımcı Profili

Orta seviye departman yöneticileri, Hat yöneticileri, Üretim ve proses mühendisleri Kaizen Eğitimi alabilirler

Dönüşüm Danışmanlık, işletmelerin sürdürülebilir başarısı için yerinde teorik ve uygulamalı olarak Kaizen Eğitimi vermektedir.

Başta İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin her yerinde Kaizen eğitimini +15 yıllık deneyimli eğitmenlerde verebilmekteyiz. Eğitim ve uygulama danışmanlığı desteği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaizen Eğitimi

HEMEN BİLGİ AL

  Bireysel KatılımKurumsal Katılım