Webinar: Sanayinin Her Alanında Otonom Düşünebilen Ve Çalışabilen İnsanlar Yaratmanın Önemi

KONU: Sanayinin Her Alanında Otonom Düşünebilen Ve Çalışabilen İnsanlar Yaratmanın Önemi!

 

KATILIMCI PROFİLİ:

  • Beyaz ve mavi yaka yöneticiler
  • Beyaz Yaka çalışanlar
  • Mühendislik ve İşletme-İktisat fakülteleri öğrencileri

 

AJANDA:

I BÖLÜM: OTONOM KAVRAMININ ÖNEMİNİN İRDELENMESİ. 50 dakika

  • Şirketler, patronlar, yöneticiler otonom çalışanın anlamını ve etkinliğini kavrayamadıkları için çalışanlarını yönetmeye ve kontrole kalkışarak imkansızı başarmaya çalışıyorlar. İmkansız dedim çünkü insan yönetilemez! Şirketler ve yöneticiler bu çabaları çerçevesinde kompleks, verimsiz ve çalışmayan sistemler kurmaya çalışıp büyük paralar ödüyorlar. Sonuç; kocaman bir hiç!
  • Dünyada büyük, başarılı ve çevik şirketlere bir bakın. Hemen hepsi otonom çalışan yaratma yolunda önemli adımlar atmışlar. Çalışanları mutlu, şirketinde çalışmaktan memnun ve her biri sanki şirket sahibiymiş gibi düşünüyor işini yaparken.
  • Otonom çalışan kavramının temellerini, anlamını ve önemini irdeleyeceğiz, devamında bu kavramını şirkette yaratmanın metotları vurgulanacak bu webinarda.

II BÖLÜM: SORU VE CEVAPLARLA BİLGİLERİN PEKİŞTİRİLMESİ. 25 dakika

 

WEBİNARIN SAĞLAYACAĞI KAZANIMLAR:

Geçmişte Japon sanayisini en iyiler ligine çıkaran, tüm dünyada uygulayan şirketleri en iyiler arasına sokan ve Türkiye sanayisi için en iyiler ligine zıplama aracı olduğuna inandığım otonom çalışan kavramını öğrenmenin iş yaşamınıza ve kariyerinize büyük ve olumlu katkılar sağlayacağınıza gönülden inanıyorum.