ANALİZİN HEDEFİ;

Yalın bakış açısı ile tesis analizi, 6 ana başlıkta, tesisinizin üretim, güvenlik, kalite, bakım , toplantı yönetimi ve genel izlenim değerlendirmesini yapmaktadır.

Analiz sonunda hazırlanacak raporda geliştirilmesi gereken konular ve geliştirmek için yapılması gerekenler ile her adımın detaylarının puanlarını içeren puan tablosu da verilecektir. Ayrıca düşünülebilecek bir yalın Dönüşüm projesi için izlenecek yol Haritası da rapora ilave olarak konulacaktır.

Bu çalışma Türkiyenin en büyük şirketlerinden birinde uzun süre yöneticilik yapmış uzman dış göz tarafından yapılacağından dolayı şirket ortaklarına ve/veya tepe yönetime tesis ana fonksiyonlarının etkinlikleri ve yetkinlikleri hakkında objektif bir değerlendirme ve kurumsal-yalın çözüm önerileri imkanı sunacaktır.

ANALİZİN YAPILIŞI VE RAPORLAMA;

Bu hizmetimiz, İstanbul içi ve Gebze sanayi bölgelerinde kurulu şirketler için  bedelsiz olarak verilmektedir. Diğer şehir ve bölgelerden bu hizmeti arzu eden şirketler için sadece ulaşım ve konaklama bedellerini karşılamaları istenecektir. İsteyen şirketin sitemizde belirtilen iletişim adreslerine başvurması yeterli olacaktır. Başvuruyu takiben uzmanlarımız şirket ile temasa geçerek uygun gün ayarlamasını yapacaklardır.

Şirket büyüklüğüne bağlı olarak analiz ½ yada 1 tam günde tamamlanacaktır. 2 saat atölye ve kalanı bölüm yetkilileri ile döküman incelemesi olarak gerçekleşecektir.

Analizin bitiminde 3-5 gün arasında bir süre sonunda aşağıdaki detayları içeren bir rapor şirket yönetimine soft kopya olarak gönderilecektir.

 • Şirket analiz puanlama tablosu
 • Her konu için detay maddelerde bulunan eksikleri ve çözüm önerilerini içeren rapor.
 • Düşünülebilecek bir yalın dönüşüm projesi için yol haritası

Bilgi Talep Formu

  ANALİZİ YAPACAK UZMAN;

  Şirket analizi ve raporlama aşağıda özet CV’sini verdiğimiz 33 yılık çalışma ve yönetim deneyimi, 24 yıllık yalın dönüşüm deneyimi olan uzman danışmanımız Mesut Biricik tarafından yapılmaktadır.

  İTÜ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNA MÜHENDİSİ (1985)

  Ford Otosan: 25 yıl (1988-2013)

  • Kalite Dept. 8 yıl (Ürün gel. mühendisi ve kalite şeflik görevleri)
  • Motor Alan Müdürü 6.5 yıl (Üretim, Planlama, Bakım, Metot)
  • İmalat Mühendislik Müdürü 2.5 yıl (Yatırımlar, Proje)
  • Üretim Planlama Müdürü 5 yıl (Planlama, ikmal, lojistik)
  • Üretim Planlama ve İş güvenliği Müdürü 3 yıl

  Kale Pratt&Whitney: 8 Ay (2014)

  • Operasyonlar Direktörü (Üretim, Bakım, Mühendislik, Planlama, Yatırımlar ve Yeni Projeler)

  Tirsan Kardan: 2.5 yıl  (2014-2016)

  • Genel Md. Yrd. Üretim (Üretim, Bakım, Mühendislik, Yatırımlar ve Yeni Projeler)

  Dönüşüm Danışmanlık ve eğitim hizmetleri (2017-……)

  • Tüm sektörlerde yalın yönetim, proje ve yalın üretim danışmanlığı